Przemek Gawęda

PRZEMEK GAWĘDA ur. się w 1985r. w Inowrocławiu – właściciel i główny architekt w Archigeum. Absolwent wydziału architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doktorant Wspólnej Szkoły Doktorów Politechniki Śląskiej. Ukończył Międzynarodowe Studia Podyplomowe z Planowania Przestrzennego na Politechnice Poznańskiej.

Laureat międzynarodowego konkursu „40 under 40” w 2023 roku, ogłoszonego przez amerykańskie Chicago Athenaeum oraz Europejskie Centrum Architektury, Dizajnu i Studiów Miejskich i wpisany na listę 40 najbardziej obiecujących postaci z Europy w światowej architekturze.

Projektowanie kojarzy mi się ze sceną teatru, wyreżyserowanym kadrem filmu. Projektowane obiekty to rekwizyty w ludzkiej przestrzeni życia.

Architektura obiektów sportowych, biurowych i przemysłowych.

Pasjonat sportu, gór i muzyki instrumentalnej.


MARCIN SAJDAK ur. się w 1982r. w Bydgoszczy – inżynier architekt w Archigeum.

Architektura ma wiele wspólnego z reżyserowaniem. W obu tych profesjach, na pierwszy rzut oka różniących się, podstawowym nośnikiem przekazu jest harmonia otoczenia.

Architektura ceglana, fortyfikacje, zamki krzyżackie, rekonstrukcje.

Pasjonat gór i kolejnictwa.

Marcin Sajdak

DARIUSZ WITUCKI ur. się w 1982r. w Bydgoszczy – architekt w Archigeum. Absolwent wydziału architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Work-life balance. Projektowanie to tworzenie komfortowych warunków dla użytkowników, które łączą w sobie funkcjonalność budynku jako przestrzeni pracy, zamieszkania i wypoczynku.

Architektura biurowa, mieszkalna i wizualizacje.

Pasjonat przyrody i grafiki komputerowej.